Drákula (film r.1992)

21. října 2013 v 15:17 | Mrs. Writer |  Filmy
Aneb filmová událost, na kterou nikdy nedám dopustit!


Oficiální text distributora:
Sídlo hraběte Draculy v Transylvanii sotva někdo objeví. V 15. století žil kníže Vlad, který se proslavil jako obratný diplomat, statečný bojovník proti pohanům a také jako nesmírně krutý muž se zálibou v napichování protivníků na kůl. Jeho postava prý inspirovala koncem minulého století spisovatele Brama Stokera k napsání dnes již klasického románu o upírech - Draculy. Ten je zde zosobněním zla, proti němuž se postaví skupina odvážných lidí v čele s profesorem Van Helsingem. Režisér Coppola se rozhodl jako první natočit Stokerův román v celé jeho šíři. Hrabě Dracula je v podstatě milující muž, který tragicky přišel o svou celoživotní lásku a v žalu proklel Boha za jeho krutost. Po staletích neklidného bloudění se dostává do Anglie, aby zde hledal odraz své dávné lásky. Převtělováním ve vlka, netopýra či mlhu nachází další kandidáty upírského života. Konečná bitva o duši krásné Miny proběhne v transylvánských horách, kde se Dracula se svojí vyvolenou chce ukrýt.


Můj názor:
Nejlepší zpracování Drákuly, jaké jsem kdy měla tu čest vidět. Opravdu. Jestli tedy ze srdce nenávidíte nefalšovaně nadšené recenze, dále už radši ani nečtěte.

Nejdříve bych chtěla začít čistě profesionálně, takže se na to podíváme jaksi pracovně. Herecké obsazení je skutečně skvostné, jako by se pro ty role herci narodili. Představí se nám tu Gary Oldman jako dokonalý Drákula, Anthony Hopkins jako pološílený Van Helsing, Winona Ryder jako krásná a zároveň křehká Mina a samozřejmě nesmí chybět Jonathan v podání mladého Keana Reevese. Každý z výše jmenovaných se své role zhostil naprosto úžasně a myslím si, že takové herecké výkony jen tak někde neuvidíte.

Trailer

Samotný film je natočen v roce 1992. Co se týče kostýmové a hudební výpravy nemá chybu. Šaty, ve kterých se ony anglické slečinky producírovali byly moc krásné, hnedle bych si nějaké vzala domů :D Zkrátka dobové kostými zaslouží velkou pochvalu. Hudba ve scénách nijak nerušila, právě naopak. Ve většině "upírských trháků" je Drákula prezentován spíše jako nelidská zrůda s jedinou tohou - zabíjet. V tomto filmu se však seznamujeme se zlomeným a osudem podvedeným charizmatickým hrabětem, co ztratil svou životní lásku a následkem toho se zřekl boha. Coppola se rozhodl natočit Drákulu v celé jeho velikosti a já osobně si myslím, že jeho pohled na věc je více než zajímavý. Nakonec nám krvelačného hraběte ukázal v jiných, dá se říct pestřejších barvách. Abych se přiznala, do poslední minuty jsem držela Drákulovi palce :D Nevím, byl mi strašně sympatický (většinou si vybírám samé zvláštní oblíbené postavy) a v tomhle filmu je prezentován úplně jinak.


Gary Oldman (Drákula) je v některých chvílých skutečně odpudivý (sakra, jak se jim ho povedlo takhle namaskovat?!), ale za pár minut se zněj stane pohledný a z mého pohledu vážně sexy mladej upír Vlad :D (Asi za to může ten dokonale padnoucí oblek!) Zkrátka vybrali dokonalého herce, který dokáže zaujmout. I když tady má poněkud delší vlasy než v Batmanovi (jůů :3). Je skvěle nadabovaný, jen promluví a už běhá mráz po zádech.. skvost! Ale stejně se na to musím podívat ještě jednou v původním znění.
Zapůsobilo na mě, že Drákula měl ke svému chování samo sebou nějaký důvod a tentokrát mi ho bylo dokonce líto.


Pak si mé sympatie získal pološílený démonický Van Helsing, protože Hopkins zkrátka umí zahrát všechno. Mina mi občas lezla na nervy, protože se mi zdálo že neví co chce... a mladý Jonathan tak nějak proplouval :D

Závěr:
Jak bych to měla zakončit? Podle mě se jedná o vůbec nejlepší zpracování Stokerova románu a každý milovník této knížky by si tento film neměl nechat ujít... Myslím si, že tento snímek můžu s klidem v srdci zařadit mezi mé nejoblíbenější filmy, stejně tak Oldmana jako herce (k zulíbání :3) Příběh krásně ubíhá, takže 130 minut je za chvilku pryč. Přesto nebudete litovat ani minuty! Poprvé mě ale mrzelo že "dobro" zvítězilo :D

Ke stažení: TADY (uložto.cz)


A co vy? Viděli jste, nebo se teprve chystáte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fakynn fakynn | E-mail | Web | 21. října 2013 v 18:50 | Reagovat

Miluju tenhle film :) Viděla jsem ho už tolikrát! Strašně se mi líbí Gary, skvěle hrát:), když má klobouk a není mu vidět tolik do obličeje, kolikrát jsem si ho spletla s Johny Deppem:D

2 Mrs. Writer Mrs. Writer | E-mail | Web | 21. října 2013 v 20:47 | Reagovat

[1]: Ale přesně! Když jsem ho uviděla poprvé, tak jen "Uh, co tam dělá Johny?!" :D Ale zahrál to skvěle :3

3 Drákula - Neznámá legenda Drákula - Neznámá legenda | Web | 27. října 2014 v 21:13 | Reagovat

Horká filmová novinka Drákula: Neznámá legenda online ke shlédnutí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama