300: Vzestup říše / 300: Rise of Empire

12. dubna 2014 v 13:06 | Mrs. Writer |  Filmy
"Řeky dokážou porazit jen bohové... a ty budeš BOŽSKÝM KRÁLEM!"Oficiální text:
Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka MilleraXerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série300, se přesouvá na nové bojiště - na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Ve filmu300: Vzestup říšečelí Themistokles masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva.


Recenze:
Očekávané pokračování filmu 300: Bitva u Thermopyl vtrhlo do českých kin a s ním i dav natěšenců, které zajímal jeden prostý fakt: překoná dvojka první díl? Já osobně jsem měla možnost si na tu otázku odpovědět po tom, co jsem snímek zhlédla v původním zněním a 3D efektem. Na co se tedy člověk vlastně může těšit?

Dějová linka se prolíná s dějem prvního filmu, takže se dočkáme několika málo flashbacků s Gerardem Butlerem a několika pohledů do minulosti, až k samotnému vzniku sporu Peršanů a Řeků. 300: Vzestup říše se však tentokrát soustředí na jiné bojiště a udatné Sparťany vystřídaly jiní válčeníci - Athéňané, kteří si zoufale snaží ubránit své moře.


Film vás už hned na začátku vrhne přímo do centra války, aby si divák udělal představu o tom, co a proč. Určitě musím ocenit kameru a grafické zpracování, které se samozřejmě velmi podobá jedničce, ale přitom je o něco dokonalejejší. Celý film je jedna velká válka a krev, v našem případě graficky vytvořená, cákající všude kolem. Komiksové zpracování dodává 300: Vzestup říše trochu nostalgie, při vzpomínce na předchozí díl, aneb dokonale vytažené detaily války, ale přitom žádná pravá akce.

Herecké obsazení nebylo špatné, Themistokles, nový hrdina, působil na plátně sympaticky a to samé můžu říct i o jeho nepříteli, generálce Artemisie, která se svou láskou k boji nijak netajila. Xerxes je samozřejmě také zpět i se svou božskou silou a armádou.

Osobně si myslím, že spíš než o samotný inteligentní děj je to film nabušený o pořádnou akci, grafické efekty a hudbu, kterou si nemůžu vynachválit, protože lepší soundtracky k určitým scénám ani dát nešly - hudba plná náporu a tvrdosti, přesně taková se k tomu hodí.
Až na pár dokola omílaných vět o svobodě a lásce k vlasti, možná válečných strategiích, se toho moc nenamluví, za to krev bude cákat ze všech stran. 3D se opravdu o všechno dobře postaralo (alespoň týden nechci vidět žádnou červenou :D)

Závěr:
Podle mého film splnil očekávání. Je to typický válečný film, ale v tom starém známém komiksovém stylu s několika monstry navíc. Řecká a perská mytologie je natolik úžasná, že tenhle snímek do kin přitáhne i odpůrce dějin, i když se jim dostane několika domyšlených informací. Přesto si myslím, že film stojí za zhlédnutí, pokud máte rádi akci, akci, boj, boj a herce do půl těla (:D). Já osobně jsem spokojená, ale určitě se nadjou i lepší filmy, na které je teď možnost zajít do kina.
P.S. Stejně se mi nejvíc líbil ten konec... THIS IS SPARTA! :D

6.5/10

Soundtracky z celého filmu:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš doma vlastní knihovničku?

Jasný :)
Nemám, ale brzo bude!
Nemám...

Komentáře

1 Misella Misella | Web | 12. dubna 2014 v 14:17 | Reagovat

vypadá to dobře, na nových filmech mám ráda to, jak geniálně jsou propracované a ty jejich efekty :3 a když je to k tomu ještě 3D, tak je to prostě mazec ;)

2 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 12. dubna 2014 v 16:59 | Reagovat

Tak vidím, že tohle by asi nebyl film pro mě, krev mi sice nevadí (aby taky jo, když chci jít na medicínu :D), ale spíš na hodně akce a boje si potrpím na propracované dějové linie, dialogy a postavy :D
Soundtrack ale zní hodně dobře a stejně tak dobře je napsaná recenze.^^

3 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 19. dubna 2014 v 13:36 | Reagovat

Říkáš, že se mám na to podívat? Okej, píšu si na seznam! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama