Zklamání

25. dubna 2014 v 16:24 | Mrs. Writer |  Deník
Zdravím.
Co k tomu smutnému nadpisu a nejmenší měsíční aktivitě napsat... Celé mé odtržení od počítače má na svědomí jeden prostý fakt - přijímací zkoušky, které se psaly v úterý a ve středu. Nebudu nijak zdržovat, ale jestli máte zrovna pěkný den a nechcete si ho kazit článkem jedné, pro vás možná i neznámé holky, radši ani dál nečtěte.

Nevzali mě totiž ani na jedno z mých dvou vysněných gymnázií.


Na oba dva byl obrovský zájem, průměrně se na ně přihlásilo 320% uchazečů. Vlastně vzali přibližně každého čtvrtého-pátého. Na vysvědčení jsem měla 2 dvojky, povinných 35% z testů jsem měla taky splněných. Bohužel, vlastně ani nevím jak to napsat, ale jsem pod čarou. Tak nějak jsem zjistila, že asi doopravdy záleží na tom, jakou základní školu navštěvujete. Nechci tady pomlouvat žádné učitele (i když si nemůžu odpustit pocit křivdy u našeho matikáře), ale když mě se svými znalostmi předběhl trojkař, který navštěvuje základku ve větším městě, nevím co si o tom mám pořádně myslet. Samozřejmě jsem naštvaná i na sebe, pobrečela jsem si, snědla o něco víc čokolády, než je doporučená denní dávka. Nejhorší na tom je, že to vážně bolí. Chápu, že se to prostě každému nepovede, ale do hajzlu, mně to je vážně líto. Snažila jsem se. K výsledkům - češtinu jsem napsala nejlépe, skoro plný počet bodů, ze slohové části celých 90% možných. OSP dopadlo v rámci možností také dobře, ale totálně mi stáhla šanci matika. A prostě... nic.

Jak to budu řešit?

Vzhledem k tomu že jsem se hlásila na opravdu prestižní gymnázia, na která bych musela dojíždět, mi tu zbylo ještě jedno, také dobré, hlavně zaměřené na matiku s chemií. Chtěla jsem teda spíše tu češtinu a jazyky, ale protože to nedopadlo, dávám si přihlášku do druhého kola tam. Gymnázium je to také slibné, to neříkám, budu tam se svými známými.. ale prostě není to tak, jak jsem si představovala. Snad mě tam vezmou. Nakonec, když přidám trošku optimismu, gymnázium je to taky slibné, úspěšnost na přijímačkách k VŠ mají skoro 100% takže si snad splním sen, týkající se žurnalistiky/scénáristiky/jazyků. Jen se budu muset poprat s tou matikou a chemií, když tam mají tak přísné učitele :) Nejspíš budu navštěvovat dodatečné kurzy jazyků, když už nic víc.. žádné pobyty mimo zemi, žádná Anglie.. prostě nic.

Nálada v naší třídě je na nic. Někteří se dostali, jiní ne... je ale prostě zajímavé, že většina pohořela právě na matice ÚPLNĚ STEJNĚ, jako ostatní. V žádném případě si netroufám házet vinu na někoho jiného, můžu si za to sama, možná ta tréma, nesedly mi příklady... ale kolem a kolem na rovinu, náš matikář není ten nejlepší typ učitele ze všech.

Tím bych asi ukončila dnešní krátkou zprávu, jen aby jste věděli, jak jem teda dopadla. Každému, koho přijali na vytoužené střední školy gratuluji, moc vám to přeju... a tiše závidím :)

P.S. Napsala jsem další povídku, je taková žánrově spíše k fantasy, tak doufám, že ji zveřejním co nejdříve.
P.S.S. Brácha zrovna dělá důležité zkoušky na VŠ, držíme všichni povinně palečky! *slíbila jsem mu to*
P.S.S.S. Jinak... máme jahody :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš doma vlastní knihovničku?

Jasný :)
Nemám, ale brzo bude!
Nemám...

Komentáře

1 Nikola Nikola | E-mail | 25. dubna 2014 v 16:58 | Reagovat

Tak to je mi líto, ale dostala jsi se na tamto gymnázium-můžeš na sebe být pyšná! :-) Já to mám teprve před sebou a už teď se proklínám za to, že nedávám o Matiku víc pozor-ale vždyť to se ani nedá!! :-D Jinak tě obdivuju za tu češtinu-90%...! O_O  :-D

2 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 25. dubna 2014 v 17:35 | Reagovat

To mě mrzí, kočko. Ale já se původně také k nám na gympl nedostala, ale místa se uvolnila a nakonec jsem se tam dostala, tak třeba ještě není všechno ztraceno. :) A i kdyby ti nevyšla vysněná škola, tak ať tě ta náhradní alespoň uspokojí. :))
Jinak my jsme na matiku taky neměli zrovna extra učitele a nakonec jsem z ní měla víc bodů než z češtiny. :D

Povídku a přidej a jahody přines! :*

3 Mandie Mandie | 25. dubna 2014 v 18:14 | Reagovat

Mám jeden dotaz: nejsi moje dvojče? =D Já jsem se také hlásila na dvě gymnázia-no, to druhé je lyceum, ale to je v podstatě gymnázium. To první gymnázium je jedno z nejprestižnějších v našem kraji a tak jsem tak trochu čekala, že se tam asi nedostanu. Ale lyceum byla tutovka. A hádej co, nevzali mě ani na jedno. Byl to dost šok. Taky jsem si pobrečela a snědla hodně čokolády. =D Ale dost, dost mě naštvalo, že z těch primitivních testů, co na lyceu byly, se přede mnou dostali ti, kteří z nich měli třeba jen 10 bodů, já měla plný počet a nedostala jsem se. Ony hrají velkou roli ty body za výzo, jenže to by neměly, protože v každé škole jsou ty parametry klasifikace nastavené jinak, např. náš matikář nás učí tak těžký učivo, ani to pořádně nevysvětlí a pak se diví, že tam lítají čtyřky, pětky. A druhá učitelka z matiky, taky na naší škole, vysvětluje v pohodě, a kdybych byla v její třídě, vsadím se, že mám lepší známky. A opravdu mě dostalo, když jsem zjistila, že jsem na tom gymplu měla o cca 5 bodů víc z čj než ten, kdo byl první. LOL. Jinak s tebou soucítím. Vím, jak se cítíš. Já jsem ale teď ve fázi, kdy jsem spíš nasraná než smutná, ale trochu mi náladu zvedlo to, že mi na lyceu řekli, že když podám odvolání, mám 90% šanci se dostat. Doufám, že nelhali. =D Jinak buď v pohodě, určitě se to nějak vyřeší, rozhodně se na nějakou školu dostaneš a hele-střední není až tak důležitá-to až vejška. =D A když se ti na tom jiném gymplu nebude líbit, tak můžeš přece přestoupit, ne? Držím palce. P.S.-Podala jsi odvolání? Naše známa učitelka říkala, že po odvolání jsou s tím ještě veliký šachy....jeden kluk byl na 140. místě (brali 90) a na odvolání se dostal. Takže já bych to nepodceňovala, stejně, za to, že to zkusíš, nic nedáš. =D Jo a nemysli si, že nejsi chytrá, určitě jsi, ty zkoušky nejsou vůbec o chytrosti, a jednoho dne, až budeš třeba slavná =D, budeš mít aspoň na co vzpomínat. BTW-Moje spolužačka, trojkařka, se dostala na gympl jen díky protekci....no comment. Aneb systém dnešního školství=protekce. =/ =D

4 Zuzana S. Zuzana S. | Web | 25. dubna 2014 v 18:28 | Reagovat

To mě strašně mrzí.. :-( ale neboj, určitě to zvládneš třeba ještě na odvolání :-) nesmíš se jen tak vzdát :-) já když jsem dělala přijímačky (teď si připadám stará), tak jsem taky pohořela na matice... Hlavně si z toho nic nedělej, většina lidí před tebou byla určitě z nějakých těch škol, kde máš samý jedničky na vysvědčení, i když skoro nevíš, která bije.. Třeba se ještě uvolní místo a vezmou tě :) a kdyby ne, tak je to jejich chyba, ne tvoje :-)

5 Lucy Lucy | E-mail | Web | 25. dubna 2014 v 18:42 | Reagovat

Oh honey, pokud se potřebuješ vymlátit, dej mi vědět a můžeš, dobrovolně se nabízím, je mi to za tebe moc líto. Každopádně se tím netrap, akorát by jsi byla u dalších přijímaček vykolejená a to není dobré. Přeju moc štěstí tobě i bráchovi a držím vám oběma palce:)

You know what you are? Too precious for this world --- http://media.tumblr.com/tumblr_m2xze4hYtl1r1eh5j.gif ;)

6 Clarissa Clarissa | Web | 25. dubna 2014 v 20:25 | Reagovat

Tak na matice u nás taky pohořeli všichni, kromě bráchy.
Trojkaři! Taky ti to přijde tak nefér?! Ty největší debily z naší třídy, vzali kamkoli si zamanuli a moje kamarádka, která se tak snažila, skončila pod čarou.  Vím, na gymply je nával, ale stejně. :-(
Mě vzali na obě školy, dokonce i s poměrně dobrým výsledkem, ale cítím se teď kapku provinile.
No co už, jestli jsi nebyla hodně pod čarou, tak zkus podat odvolání a třeba to půjde. :-)

7 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 25. dubna 2014 v 20:36 | Reagovat

To mě moc mrzí, ale nepřijetí ještě není konec světa, jak už tady psali lidé přede mnou, určitě si podej odvolání, často se hodně míst uvolní, u nás to bylo taky tak, brali šedesát, ale vím, že do třídy se mnu chodí i lidé, co byli třeba devadesátí nebo dokonce i stodvacátí.
Navíc, pokud jsem to správně pochopila, je tady ještě to gymnázium s větší dotací chemie a matiky.^^
Já jsem na gymnáziu, které je sice obecné, ale řekla bych, že ve skutečnosti je trošku více zaměřené na matiku, fyziku, chemii a většina třídy v pohodě zvládá, takže se toho nemusíš bát. :)

8 Chane Chane | Web | 25. dubna 2014 v 20:59 | Reagovat

To je mi tě opravdu líto ale obdivuji tě za tu češtinu to bych asi nezvládla ani po 100 letech. Ale určitě se tím moc netrap je to jejich vina že nechtějí na škole někoho tak úžasného jako jsi ty. A na jiném gymnáziu budou mít alespoň to nejlepší zboží. Svět se nehroutí a za sny se něchodí po škole ale po světě. Přeji ti dostat se kam budeš chtít.

9 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 25. dubna 2014 v 22:08 | Reagovat

To je mi líto, ale rozhodně to není Ragnarok! :) Já jsem naštěstí už přijímačky dělat nemusela, vzali mě na osmiletý gympl, takže jsem za vodou. Jsem na všeobecném gymplu, kde máme fakt super učitele (až na pár výjimek), ale pořád přemýšlím o tom, že jsem mohla jít na jazykovku, pořád mám pocit, že tam nějak nemám co dělat. Pak si ale řeknu, že kolektiv je super, učitelé magoři, žáci magoři... Prostě, co se má stát, stane se. :)

10 dombabas dombabas | Web | 26. dubna 2014 v 9:23 | Reagovat

Tak to je mi naozaj ľúto. Ja ešte neviem, či som sa na školy, kam som si podala prihlášku dostala, ale už čakám na obálku. Ak nie, prijímačky má čakajú 12.5.

V každom prípade,skús sa na to pozrieť z iného uhla. Všetko zlé je na niečo dobré! Možno to, že si sa nedostala na tie školy je jedno z najväčších šťastí tvojho života, len to teraz nevidíš. Možno by ťa na tej škole čakalo niečo zlé. Naopak ak sa dostaneš na túto druhú školu, môžu ťa tam čakať oveľa lepší priatelia a prostredie. Možno tam stretneš niekoho, koho by si inak nestretla. Hlavu hore!

11 Miss Nothing Miss Nothing | Web | 27. dubna 2014 v 0:38 | Reagovat

WHAAAAAT THE FUUUUUCK?! Ako to, že takého debila ako ja zobrali minulý rok na obe gymnáziá a teba na ani jedno? Nedá sa tam dostať ešte na odvolanie? U nás je ti tak, že keď skončíš pod čiarou, tak sa čaká kto príde na zápis a dajme tomu keď sa 20 ľudí nedostaví na zápis, tak si zavolajú prvých 20 ľudí pod čiarou...
Ale aj tak, je mi veľmi ľúto, že ťa nezobrali a držím palce v druhom kole ;)

12 Lucy Lucy | Web | 27. dubna 2014 v 9:33 | Reagovat

Tak to mě mrzí :// budu ti ale držet palce, ať to aspoň v rámci možností dopadne dobře. Matika je prostě zlo. A bráchovi taky držím palce :D :)

13 Misella Misella | Web | 27. dubna 2014 v 14:38 | Reagovat

tak to je mi moc líto, vím jak se teď cítíš.. Moje mladší sestra dělala taky přijímačky a nikam se nedostala. Bude muset taky jít do druhého kola a celé to probrečela ;-) takže přeji hodně štěstí s tím druhým kolem a tvému bráchovi držím palečky :D

14 Nienna Nienna | Web | 29. dubna 2014 v 19:51 | Reagovat

Ahoj, reagovala jsem na tvůj komentář o Andym a musím se omluvit, že jsem to tak.. povrchně napsala, ale je pravda, že ho neznám jen z fotek a obálek časopisů - http://fashion-nienna.blog.cz/1404/andy-biersack-moji-idolove-01

Jinak ta animace s Lokim v menu - jak se tam střídají záběry z natáčení a z filmu je boží :)

15 Mrs. Writer Mrs. Writer | E-mail | Web | 29. dubna 2014 v 21:34 | Reagovat

[2]: [3]: [4]: [5]: [6]: [7]: [8]: [9]: [10]: [11]: [12]: [13]:
Všem vám strašně moc děkuju za komentáře, určitě mi pomohly ke zpravení nálady :) Ono to nějak dopadne, tak doufám, že snad co nejlíp :)) Ještě dám vědět :D

16 beepinka beepinka | Web | 30. dubna 2014 v 13:47 | Reagovat

Pokud mělo s matematikou problém více lidí,tak asi opravdu chyba je ve výuce vašeho učitele na matiku. Hele..a ten gympl,na který teda podáš přihlášku je speciálně zaměřen na matiku a chemii..a ty chceš dělat žurnalistiku ..či prostě něco s jazyky..? O.o)) to mi nepřijde,jako dobrá volba moc ..nevím. To bych prostě šla na všeobecný gympl..nebo už na nějaký zaměřený - humanitní. Samozřejmě zase podle toho,jaké jsou možnosti. chápu :3 no uvidíš...budu ti držet palce ^^)/ a nic si z toho nedělej =)!! :-) bude dobře=)

17 a2l a2l | E-mail | Web | 3. května 2014 v 13:18 | Reagovat

Tak to mě mrzí, vážně :( Vím, jaký to je se nedostat na vysněný gympl. Ale alespoň máš nějakou tu záložní šanci, že jo :/ Tak ať Tě vezmou tam, sice nebudeš moci uplatnit svůj talent, ale... to je tak dneska už ve světě běžné, bohužel :/

18 zRzQa zRzQa | Web | 5. května 2014 v 16:05 | Reagovat

Prostě jednoduše řečeno, váš matikář je pořádný lofas a tečka. Je mi to líto, že jses nedostala, ale nezoufej. Podej si na ty gymply odvolání. Já když se v devítce hlásila (taky na dva prestižní gymply), tak jsem se ani na jeden nedostala. Na tom (kde jsem teď) jsem byla nějak 13 pod čarou a na tom durhém gymplu nějak 10pod čarou (už nevím přesně). A když jsem podala odvolání, tak mě vzali pak na oba, takže jsem se v konečném výsledku ještě rozhodovala, kam teda pujdu, když mě vzali na oba. Vybrala jsem si ten o trošku náročnější, ale působil na mě mnohem lépe, než durhý gympl.

A taky jsem z toho byla smutná, že jsem byla pod čarou. Ale vidíš, za chvilku už budu končit durhák na škole,kam jsem chtěla jít. Podej odvolání a třeba to výjde :) Držím palce :) A nevěš hlavu, to že se nedostaneš zrovna na školu kam chceš, není konec světa ;)

19 zRzQa zRzQa | Web | 5. května 2014 v 16:07 | Reagovat

+ ještě: Náš gympl je všeobecně zaměřený a v němčině mám spolužáka, který chce jít také na žurnalistiku. A to ani naše škola na ot není zaměřené. Ono z všeobecného gymplumůžeš jít fakt na cokoli. No dobře, jako jít třeba z gymplu na kadeřnici třeba to asi ne,protože nemáš praxi. Ale prostě NEMUSÍ být škola zaměřená na žurnalistiku a stejně to pak můžeš dělat :) Takže fakt nezoufej, ono to výjde ;) ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama