Deník

Bylo to... bylo to něco.

18. června 2018 v 16:01 | Nenapravitelná
Víte, já sice netuším, čemu věříte či nevěříte, jaké máte hodnoty a jakou mírou pověrčivosti disponujete - každopádně i tak, navzdory tomu všemu, vám mohu říct, jak to vidím já: buď jsem byla v minulém životě naprostá kráva a vybírám si teďka, docela opožděně, karmu za svoje minulé chování...


... A nebo jsem to prostě jenom já, pff, k čemu nějaký to štěstí, když si to prostě dokážu zařídit sama. O čem tady tedy vlastně mluvím? Povíme si příběh, jak jsem se *badum tss* pokusila o složení přijímacích zkoušek.

Wishlist na květen 2014

29. dubna 2014 v 21:26 | Mrs. Writer
Ahoj, tentokrát snad s lepší náladou, než při předchozím článku! :)
Jsem teď nějak v jednom kole. Mám pocit, že kam se podívám, tam mám nějaký úkol nebo povinnost (škola, škola, škola). Alespoň jsou zejtra ty Čarodějnice, docela se i těším. Jenže >vracíme se k předchozí myšlence< jako úplní pitomci jdeme v pátek do školy... achjo, to by někoho ten den volna zabil?! U nás asi jo, protože příští týden se opakuje to samé -__-
Do druhého kola přijímacích zkoušek jsem teda vyzkoušela ten třetí gympl... pfůů, výsledky budou až v pondělí. Vážně jsem z toho už trošku vystresovaná, ať to mám konečně proboha za sebou.


Pointa článku? Protože se blíží léto a já jako vždy tak trošku přemýšlím za co utratit své ubohé úspory, rozhodla jsem se pro zveřejnění wishlistu na příští měsíc. Tyhle věcičky bych si vážně strašně ráda ulovila, takže jestli budou nějaké tipy na obchody, jsem jedno velké ucho :3

Zklamání

25. dubna 2014 v 16:24 | Mrs. Writer
Zdravím.
Co k tomu smutnému nadpisu a nejmenší měsíční aktivitě napsat... Celé mé odtržení od počítače má na svědomí jeden prostý fakt - přijímací zkoušky, které se psaly v úterý a ve středu. Nebudu nijak zdržovat, ale jestli máte zrovna pěkný den a nechcete si ho kazit článkem jedné, pro vás možná i neznámé holky, radši ani dál nečtěte.

Nevzali mě totiž ani na jedno z mých dvou vysněných gymnázií.


Na oba dva byl obrovský zájem, průměrně se na ně přihlásilo 320% uchazečů. Vlastně vzali přibližně každého čtvrtého-pátého. Na vysvědčení jsem měla 2 dvojky, povinných 35% z testů jsem měla taky splněných. Bohužel, vlastně ani nevím jak to napsat, ale jsem pod čarou. Tak nějak jsem zjistila, že asi doopravdy záleží na tom, jakou základní školu navštěvujete. Nechci tady pomlouvat žádné učitele (i když si nemůžu odpustit pocit křivdy u našeho matikáře), ale když mě se svými znalostmi předběhl trojkař, který navštěvuje základku ve větším městě, nevím co si o tom mám pořádně myslet. Samozřejmě jsem naštvaná i na sebe, pobrečela jsem si, snědla o něco víc čokolády, než je doporučená denní dávka. Nejhorší na tom je, že to vážně bolí. Chápu, že se to prostě každému nepovede, ale do hajzlu, mně to je vážně líto. Snažila jsem se. K výsledkům - češtinu jsem napsala nejlépe, skoro plný počet bodů, ze slohové části celých 90% možných. OSP dopadlo v rámci možností také dobře, ale totálně mi stáhla šanci matika. A prostě... nic.

Jak to budu řešit?

Vzhledem k tomu že jsem se hlásila na opravdu prestižní gymnázia, na která bych musela dojíždět, mi tu zbylo ještě jedno, také dobré, hlavně zaměřené na matiku s chemií. Chtěla jsem teda spíše tu češtinu a jazyky, ale protože to nedopadlo, dávám si přihlášku do druhého kola tam. Gymnázium je to také slibné, to neříkám, budu tam se svými známými.. ale prostě není to tak, jak jsem si představovala. Snad mě tam vezmou. Nakonec, když přidám trošku optimismu, gymnázium je to taky slibné, úspěšnost na přijímačkách k VŠ mají skoro 100% takže si snad splním sen, týkající se žurnalistiky/scénáristiky/jazyků. Jen se budu muset poprat s tou matikou a chemií, když tam mají tak přísné učitele :) Nejspíš budu navštěvovat dodatečné kurzy jazyků, když už nic víc.. žádné pobyty mimo zemi, žádná Anglie.. prostě nic.

Nálada v naší třídě je na nic. Někteří se dostali, jiní ne... je ale prostě zajímavé, že většina pohořela právě na matice ÚPLNĚ STEJNĚ, jako ostatní. V žádném případě si netroufám házet vinu na někoho jiného, můžu si za to sama, možná ta tréma, nesedly mi příklady... ale kolem a kolem na rovinu, náš matikář není ten nejlepší typ učitele ze všech.

Tím bych asi ukončila dnešní krátkou zprávu, jen aby jste věděli, jak jem teda dopadla. Každému, koho přijali na vytoužené střední školy gratuluji, moc vám to přeju... a tiše závidím :)

P.S. Napsala jsem další povídku, je taková žánrově spíše k fantasy, tak doufám, že ji zveřejním co nejdříve.
P.S.S. Brácha zrovna dělá důležité zkoušky na VŠ, držíme všichni povinně palečky! *slíbila jsem mu to*
P.S.S.S. Jinak... máme jahody :D

Sundávání rovnátek

15. dubna 2014 v 16:04 | Mrs. Writer
Zdravím!
Počasí si z nás všech dělá trošku srandu, takže jsem dneska zakusila pořádný slejvák s trochou kroupů, také nesmíme zapomenout na sníh (bylo ho dopoledne tolik, jako letos ani v lednu ne), vítr o rychlosti odfouknu tě jedna dvě a momentálně nám tu svítí sluníčko, aby se na nic nezapomnělo. Prostě, nemůžu z toho :D

#Města a hlava v oblacích

8. dubna 2014 v 16:36 | Mrs. Writer
Ahoj!
Během těch pár dní blogového ticha jsem stihla oslavit tátovi narozeniny (36 let, už je to muž! :D), pořídit si černý fix (centropen) na blížící se přijímací zkoušky, upéct muffiny, úspěšně přečíst pár mang (hledat nové anime), napsat test z chemie a dokonce vymyslet pár řádků tak trošku hororové povídky.
Obchody se nám pomalu začínají plnit Velikonoční čokoládou a králíčky, takže jak to tak vypadá, máme tu zase další svátek. Ne, že bych Velikonoce nějak zvlášť prožívala... ale když zapomenu na ten školní stres, docela se i těším.

Pointa článku? Rozhodla jsem se napsat seznam tří až čtyř měst, která bych v budoucnu strašně ráda navštívila. Jako člověk milující cestování bych nejradši projela všechny, ale tak nemůžu tady psát o každém místě zvlášť, viďte. Nakonec jsem tedy náhodně vybrala ta města, která u mě v poslední době vedou.

Red hair.

28. března 2014 v 15:18 | Mrs. Writer
Zdravím!
Vzhledem k tomu, že jsem to v minulém článku slíbila, se mi nějakým způsobem povedlo zachytit ty své vlasy. Abych byla upřímná, byla to otázka deseti minut, takže berte mé případné ksichty s rezervou - nakonec, fotograf ze mě bohužel asi nebude.


Navíc, konečně je pátek a zase pěkně víkend. Vážně to strašně utíká, ani jsem pořádně nezaregistrovala všechny dny. O víkendu má být hezky, tak přemýšlím nad nějakou akcí...
Od minulého týdne nám nejedete satelit, takže je naše rodinka tak trošku bez televize, ale všechno jistí DVD přehrávač - věřte mi, výraz mého bratra, když zjistil, že se nejspíš nebude moct koukat na Re-play, byl k nezaplacení :D

Červené ombré/podbarvení

26. března 2014 v 20:23 | Mrs. Writer
Tak, konečně se naskytla chvilka volného času *a konečně jsem uklidila ten stůl :D*, abych se zase trošku věnovala svému koutku slávy. Aneb, kadeřnice je za mnou, takže jak jsem dopadla?

*Tohle je skutečně epické*

Spring 2014

12. března 2014 v 11:28 | Mrs. Writer
Mám jarní prázdniny. Přišli jsme na řadu až jako jedni z posledních, ale nijak mi to nevadí. U nás je nádherně, jako v létě. Stačí když na sebe nahodíte tričko s krátkým rukávem (nejlépe nějaké nositelné) a džínsy (potrhané jsou povolené), možná sukni a - HURÁ! - můžeme do města. Tohle prostě zbožňuji.

Byla jsem nakupovat. Jak jinak také. A víte co? Bylo to fajn :3

Nějak se to tu hemží deníčkem

4. března 2014 v 19:19 | Mrs. Writer
Co bych k tomu měla říct? Snad jen to, že bych vážně chtěla přidat nějakou tu povídku, nebo snad konečně rozjet tu sérii, ale vidím to až tak na sladký květen - to už budu přijatá :D A takový deníkový článek se píše strašně dobře, člověk o tom nemusí moc přemýšlet a plus minus za hodinu ho má upravený, napsaný a může zveřejňovat!

Menší potíže

23. února 2014 v 19:45 | Mrs. Writer
Ahoj! *snaží se tvářit jakože nic a tiše si pobrukuje*
Určitě jste si všimli, že poslední článek přibyl ve středu a samozřejmě to má i své důvody. Důvod číslo jedna? Škola. Já vím, je to pěkně ohraná fráze, ale pomalinku se mi blíží přijímačky a já musím doopravdy vypilovat matiku, jinak mě na školu kam chci nikdy nevezmou -__- Je to trošku stresující (vždycky jsem byla vynervovaný člověk :D), takže asi tak. Důvod číslo dvě? Tvořivá krize. Další klišé! Víte, vážně jsem se snažila něco napsat, fakt. Nápady jsou, ale ... hodit to do psané verze. Sdílím pokoj s bráchy a když vám někdo 24 hodin v kuse u hlavy řve "BACHA NA TOHO ZOMBÍKA! STŘÍLEJ KLASICKY! ON MÁ DÉČKO, BĚŽ DO NĚJ, BĚŽ!" těžko se s případnou leností vytváří příběh, skutečně. Důvod číslo tři? Rozhodla jsem se maličko omezit svůj pobyt na internetu, protože je venku hezky a já - světe div se - chodím dobrovolně na procházky :D Důvod číslo čtyři..? No, věnuji se jiným věcím než blogu *ajajaj!*


Huh, really want it?

16. února 2014 v 20:00 | Mrs. Writer
Už dlouho jsem nepřispěla do rubriky Ostatní (nechtělo se mi ji pojmenovat "odpad", na to jsem až moc hodná), takže po dlouhém rozhodováním jsem nakonec následující úvahu (počítá se to vůbec jako úvaha, nebo jenom ubohé žvatlání?!) místo do "Diary" zařadila do Ostatních. No, to by bylo jen tak na začátek.
Víte, mé myšlení nakazila choroba, která mě dostala zhruba už ve dvanácti letech, ne-li dřív. A čeho se to celé týče? Mého vzhledu.
VÁŽNĚ BYCH SI CHTĚLA OBARVIT VLASY NA ČERVENO
Další keci v celém článku^^

America, fuck yeah!

3. února 2014 v 20:52 | Mrs. Writer
Jsem zpět a spolu se mnou další "diary" článek, který jsem rozhodla věnovat svému až neuvěřitelně zajímavému životu... že nevěříte? Ehm, já se vám ani pořádně nedivím.
Tenhle super "badass superhrdina" níž nebyl nikdy můj "úplný" oblíbenec, ale na dvojku se docela těším. A vřele vám doporučuji pustit si přidané video, protože to stojí za to.


..America, fuck yeah!... Strašně se mi to líbí, mám ráda takové blbosti, zlepší mi to den. Ve filmu má být použito co nejméně speciálních efektů, aby působil více realisticky. Well, jsem zvědavá.

Chvástačka

23. ledna 2014 v 19:01 | Mrs. Writer
Aneb kratší článek o tom proč jsem dnes drahou školu vynechala a za co utratila *čti: rodiče utratili* další sumu peněz ^_^

Mrs. Writer opět otravuje

17. ledna 2014 v 20:50 | Mrs. Writer
Mám pro Vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu... jakou chcete slyšet první? Hehe, nebudeme to napínat. Ta dobrá zpráva je, že mám napsaných pár recenzí, které během týdne zveřejním.


A ta špatná? K vaší smůle mě až moc začaly bavit psát ty obávané "diary" články, takže se opět dozvíte pár aktuálních nezajímavých informací! :D

Výkec, gify, 5D kino a Nový rok

1. ledna 2014 v 20:23 | Mrs. Writer
Momentálně musím dopsat několik recenzí (nezdá se to, ale vážně to dá zabrat), tak mě napadlo vám sem přidat kompletně vykecávací článek s nějakým minimem informací o blogu a tak dále, znáte mě :)
(Bože, pro ten jeho smích bych vraždila^^... Zkrátka, on bude jednička ve všem a všude! Loki's Army!)
 
 

Reklama